AD 20 T

nosnost:
20 tun
podvozek:
TATRA T-815
ke stažení:
Diagram AD 20 T

Autojeřáb AD 20 T je mobilní jeřábové zařízení se čtyřdílným teleskopickým výložníkem, postavené na podvozku TATRA T-815.

Patří do kategorie silničních výložníkových jeřábů značky ČKD s plně otočným vrškem (360°) a sklopným výložníkem, který umožňuje zdvihání a přemísťování břemen na měnitelném vyložení. Maximální nosnost je 20.000 kg.

Jeho použitelnost ve výkonové oblasti je velmi široká v nejrůznějších průmyslových oborech. Splňuje požadavky na snadné a citlivé ovládání a bezporuchový provoz při minimální údržbě. Průběh nosností jeřábu má příznivou charakteristiku i na větších vyloženích. Tato přednost spojená s kvalitami podvozků dává jeřábu vysokou provozně-užitnou hodnotu i v těžších terénních podmínkách. Hydraulicky ovládané opěry rozšiřují použitelnost jeřábu i na terénu se sklonem, neboť jeřábovou nástavbu lze snadno vyrovnat v širokém rozsahu do vodorovné polohy. Jeřábový rám se čtyřmi hydraulickými opěrami je upevněn na příčných nosnících podvozku. Uvnitř rámu jsou uloženy hydrogenerátory pro pohon jeřábových funkcí.

Nad zadní nápravou je na jeřábovém rámu umístěno velkorozměrové otočné ložisko, na kterém spočívá otočná část jeřábu s čtyřdílným teleskopickým výložníkem délky 21,3 m s možností montáže stavebního nástavce. Všechna pohybová ústrojí jsou poháněna hydraulicky. Motor automobilu pohání přes převodovou a redukční skříň dva hydrogenerátory, které jsou napojené na hydraulické obvody jeřábu.

Parametry vozidla viz. diagram

 

... máte zájem o pronájem?...